[fusion_builder_container admin_label=”Content” hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”no” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”80px” padding_left=”80px”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”2_3″ layout=”2_3″ spacing=”5%” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”no” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”left top” undefined=”” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”40px” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_text]
A mai cikkemben arról lesz szó, hogy mire is jók ezek a statisztikák? Miért jó, ha megnézed az általuk kirajzolódó grafikont és az alapján teszed meg a szükséges lépéseket.
Írtam már egy cikket, hogy hogyan vezess statisztikát és miket mérj. Érdemes azt a cikket is elolvasnod. Szorosan összefügg ezzel a tartalommal. IDE KATTINTVA ÉRED EL!
Többféle helyzet és szituáció létezik a cégedben. Ha jó dolgokat mérsz, a statisztikák például előre jelezhetnek neked egy veszély helyzetet.
A céged egyes területei külön-külön is valamilyen állapotban vannak. Ezt nem véletlenül emelem ki, hiszen a legalacsonyabb állapot lesz a gyenge láncszem. Ez fogja meghatározni, hogy egy külső erő hatására a céged összeroppan-e.
Így már érdemes mélyebben foglalkozni azzal, hogy mit mutatnak a statisztikák?
Képzeld el, hogy van egy erős felfele menő statisztikát mutató marketing részleged és egy válságban lévő termelési részleged. Mit gondolsz mi lesz az eredménye?
A marketing erős, folyamatosan hozza be az új megrendelőket, viszont a termelési részleged meg olyan válsággal küzd, hogy a behozott 10 ügyfélből eggyel köt maximum üzletet!
[/fusion_text][fusion_separator style_type=”default” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”5px” bottom_margin=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_text]
Látod, hogy nem mindegy?
Mindenre figyelned kell, és a szűk keresztmetszetet meglátni! Ezt csak akkor tudod, ha vezeted a statisztikákat és az azokból leolvasható állapotokat megfelelően kezeled.
Vegyünk két olyan típushibát, amit valószínűleg már mindenki elkövetett egyszer.
Az első, hogy mit teszel, ha válság van?
Tény:
Kormányok, cégek bevett gyakorlata, hogy válság esetén elkezdik csökkenteni a költségeket. Legtöbbször a marketing költségeket csökkentik, ami pont a kiáramlást veszi el a cégtől. Így esély sincs a bevételnek növekedni, mivel csökkentette a cég működésben tartásához és fejlődéséhez elengedhetetlen eszközt a promózást!
Ennek a vége a létszámcsökkentés lesz. A legjobban teljesítő munkatársaidat kell majd elküldened.
Szóval jegyezd meg! Ha válság van, akkor promózz, promózz, promózz!
Nem kell költséges TV reklámra gondolni. Kezdj el szórólapozni, SMS-eket és e-maileket küldeni. Hívd fel az ügyfeleidet, kérdezz meg hogy vannak. Kérj ajánlást a már meglévő ügyfelektől.
A másik végzetes hiba, amikor Te, mint a cégvezető nem vagy elég kemény és nem hozod meg a nehéz döntéseket!
Sztori:
Korábban felfogadtam egy tanácsadót, hogy segítsen a cégemben rendet rakni. Ő rávilágított, hogy az egyik munkatársamat el kell küldenem, mert rombolta a csapatot.
Bevallom őszintén, én rögtön a védelmére keltem. Elmondtam, hogy régen milyen sokat segített és mennyit tett a cégért, most egy kicsit rossz időszaka van.
A tanácsadó csak ennyit mondott erre: Rendben, akkor most fogd meg a vagyonodat, ülj fel egy lóra és oszd szét a szegények között.
Egy munkahely nem jótékonysági intézmény. Vésd az eszedbe, hogy Te a csapatért vagy felelős. Ha időben nem cselekszel és nem hozod meg a szükséges döntéseket, akkor a többi munkatársad megélhetését és persze a sajátodat is veszélybe sodrod.
[/fusion_text][fusion_separator style_type=”default” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”5px” bottom_margin=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_text]
Összefoglalva:
[/fusion_text][fusion_checklist icon=”fa-star” iconcolor=”#1a80b6″ circle=”” circlecolor=”” size=”15px” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_li_item icon=””]
Vezesd a statisztikákat!
[/fusion_li_item][fusion_li_item icon=””]
Tedd meg a helyzetnek megfelelő lépést!
[/fusion_li_item][fusion_li_item icon=””]
Ha folyamatosan a szemed előtt vannak a cégedben meglévő állapotok, akkor nem érhet meglepetés! Nem a könyvelőtől fogod megtudni, hogy baj van, hanem Te magad fogod tudni, hogy mikor és mit kell tenned!
[/fusion_li_item][fusion_li_item icon=””]
Mai tippem: A statisztikák alapján mérd fel, hogy milyen állapotban van a céged!
[/fusion_li_item][fusion_li_item icon=””]
Minden területre külön-külön figyelj!
[/fusion_li_item][fusion_li_item icon=””]
És fogalmazd meg, hogy mit kell tenni!
[/fusion_li_item][/fusion_checklist][fusion_separator style_type=”default” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”20px” bottom_margin=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_text]
Még több tippet, tanácsot, példát, módszert és gyakorlatot találsz a statisztikák helyes alkalmazásával kapcsolatban a Cégvezetés természeti törvényei című könyvben, amik megmenthetik a cégedet. Érdemes elolvasni és gyakran forgatni a benne leírtakat.
[/fusion_text][fusion_button link=”https://celkreator.hu/cegvezetes-termeszeti-torvenyei/” title=”” target=”_self” link_attributes=”” alignment=”” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]Kérem a könyvet![/fusion_button][fusion_text]
Győztes napot!
[/fusion_text][fusion_separator style_type=”single solid” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”30px” bottom_margin=”-10px” border_size=”2″ icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_sharing tagline=”Cikk megosztása!” tagline_color=”” backgroundcolor=”” title=”” link=”” description=”” icons_boxed=”” icons_boxed_radius=”” color_type=”” icon_colors=”” box_colors=”” tooltip_placement=”” pinterest_image=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /][/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_3″ layout=”1_3″ spacing=”5%” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”#faf9f8″ background_image=”” background_position=”left top” undefined=”” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” padding_top=”7%” padding_right=”7%” padding_bottom=”7%” padding_left=”7%” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_widget_area name=”avada-blog-sidebar” title_size=”” title_color=”” background_color=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][fusion_builder_row][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]