fbpx

[fusion_builder_container admin_label=”Content” hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”no” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”80px” padding_left=”80″][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”2_3″ layout=”2_3″ spacing=”5%” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”no” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”left top” undefined=”” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”40px” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_text]

Ez a cikkem arról fog szólni, hogy milyen keretekre és korlátokra lesz szükség a célhoz vezető úton.

Először is irányelveket kell kijelölni, mint vezető! Ezek lesznek azok az elvek, melyekhez mindenki igazodik, amelyek mentén eléritek a célt és amely kijelöli az út szélét.

Az irányelvek a céged működésének sarkalatos pontjai lesznek, éppen ezért nagyon fontos, hogy dokumentáld őket. Minden munkatárs részére mindig legyen elérhető nyomtatott és online formában is!

Irányelv lehet, hogy kik a mi ügyfeleink és kik nem azok; kik azok, akiknek szolgáltatni akarunk és kik azok, akiknek nem. De irányelv lehet az is, hogy hogyan gazdálkodunk a pénzzel. Milyen sorrendben fizetjük ki a számlákat. Sajnos a mai világban sok alkalmazott esetében még azt is irányelvként kell megfogalmazni, hogy mi az elvárt köszönési és viselkedési forma az ügyfelekkel szemben. 🙁

[/fusion_text][fusion_separator style_type=”default” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”5px” bottom_margin=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_text]

Érdekesség:

Amerikában például van egy olyan kórház, ahol irányelvként rögzítették, hogy minden kórházi dolgozónak a betegek 10 méteres közelében szemkontaktusba kell kerülni, 3 méteres közelben pedig hangosan köszönni.

Ebből is látszik, hogy alapvető dolgokat is érdemes irányelvként megfogalmazni.

Ne feledjük, ha minden alapvető elvárásodat írásban rögzíted és azt a munkatársak számára is elérhetővé teszed, akkor biztos lehetsz benne, hogy a legkisebb vitás kérdéseket is hamar rendezni tudod! Mert ez egy megállapodás, egy viszonyítási alap, amivel a munkatársak viselkedését, egy adott szituációban, össze tudod hasonlítani.

Lehet, hogy csupán annyiról van szó, hogy  a munkatársunk nem értette meg az egyik irányelvet és ha átnézi ismét, akkor már minden a szándékodnak megfelelően történik. Ezért az első irányelv, pont az előzőek miatt arról szóljon, hogy kinek kell ismernie az irányelvet és hol érhető az el!

És ne felejtsd, hogy a cégedet az irányelvei alapján fogják megítélni, olyan ez, mint a PR. Ha jól csinálod, akkor messze száll a jó híred! Szóval tedd egyértelművé minden munkatársad számára, hogy az irányelvek betartásához minden körülmények között ragaszkodsz, és hogy minden mulasztás súlyos következményekkel jár.

Az irányelveid működési kereteidet adják meg, segítik, hogy mielőbb elérd céljaidat, és biztosítják, hogy nagyon kevés feleslegesen fejlesztett forgalom legyen a cégedben. Mindenképpen tanácsos belevágni a megfogalmazásunkba, ha eddig még nem tetted meg!

Az irányelvek mellett különböző célkitűzési módszereket alkalmazhatunk, amelyek segítségével kategorizálhatjuk céljainkat.

Fő célkitűzésként határozd meg azokat az általános törekvéseidet, amelyek hosszútávon megvalósítandók.

Elsőleges célkitűzésként fogalmazz meg olyan szervezeti célokat, amelyeket nem lehet figyelmen kívül hagyni és amelyekért fontos, hogy valaki felelősséget vállaljon a cégen belül.

Létfontosságú célkitűzéseid lesznek azok, amelyek nélkül egyáltalán nem tudsz működni. Ilyen célkitűzésekben fogalmazzuk meg, hogy mi az, ami tilos, mi az, ami muszáj. Például egy üzlet működéséhez létfontosságú, hogy legyen áru, tehát az ezzel kapcsolatos célokat egy létfontosságú célkitűzésben fogalmazd meg.

A feltételes célkitűzések az én személyes kedvenceim. Ha rendelkezel ilyen célkitűzésekkel, akkor nyugodtan tudsz aludni, mert tudod, hogy mindenre van megoldás. A feltételes célkitűzésekkel felkészülhetünk olyan esetekre, amikor valami nem sikerül és B megoldást gyárthatunk velük.

Például meghatározod, hogy X munkatársnak Y mennyiségű szerződést kell megkötni adott hónapban. Viszont, ha van feltételes célkitűzésed, akkor arra is fel vagy készülve, hogy mi történik, ha X munkatárs kiesik a termelésből és pontosan tudja mindenki, hogy akkor ki lesz az ő helyettese, hogy hogyan lesz teljesítve a kitűzött Y mennyiség.

A működési célkitűzésekben a határidőket, a „hogyan”-t és a „mikor”-t rögzítsd. A termelési célkitűzésekben pedig a mennyiségeket.

[/fusion_text][fusion_separator style_type=”default” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”5px” bottom_margin=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_text]

Miért más ez a rendszer, mint a többi?

A statisztikáktól! Mert minden tevékenységet mérsz! Mert teljesen megszűnnek a vélemények, a tények alapján hozol döntéseket. Mert elmondhatja a munkatárs, hogy ő napi szinten 10 új ügyféllel beszélt, de a kutyát se nem érdekli, ha abból egy szerződés sincs!

Szóval statisztika, statisztika, statisztika! Ja, és még egy dolog: STATISZTIKA

Ezeket jól látható helyen, grafikonon ábrázoljuk és ezáltal pár perc alatt bárki számára láthatóvá válik, hogy éppen jó irányba vagy nem jó irányba haladnak a dolgok. Tudni fogod, hogy munkatársaid valóban milyen értékes terméket állítottak elő.

A mai tipp: Ha tudod már a célod, akkor most ideje neki látni a fentebb megismert célkitűzések megfogalmazásának. Szánj rá időt, ülj le és gondold át, hogy az elmondottak alapján Neked milyen célkitűzéseid vannak! Ne feledd a kedvencem! Legyen feltételes célkitűzésed, hogy semmiképp ne kerülhess bajba!

Nem kell mást tenned, csak kezd el használni az elmondottakat, meglátod milyen jól működik!

A fenti célkitűző módszereket megtalálod részletesen kidolgozva a Cégvezetés természeti törvényi című könyvben. Nézd meg, hogy még miket tartalmaz, egy bónusz tudásanyag is jár hozz ingyenesen.

[/fusion_text][fusion_separator style_type=”default” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”20px” bottom_margin=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_button link=”https://celkreator.hu/cegvezetes-termeszeti-torvenyei/” title=”” target=”_self” link_attributes=”” alignment=”” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]Szuper! Érdekel! Nézzük![/fusion_button][fusion_separator style_type=”single solid” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”30px” bottom_margin=”-10px” border_size=”2″ icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_sharing tagline=”Cikk megosztása!” tagline_color=”” backgroundcolor=”” title=”” link=”” description=”” icons_boxed=”” icons_boxed_radius=”” color_type=”” icon_colors=”” box_colors=”” tooltip_placement=”” pinterest_image=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /][fusion_code]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[/fusion_code][/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_3″ layout=”1_3″ spacing=”5%” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”#faf9f8″ background_image=”” background_position=”left top” undefined=”” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” padding_top=”7%” padding_right=”7%” padding_bottom=”7%” padding_left=”7%” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_youtube id=”https://youtu.be/PWLUxeDLaYs” alignment=”” width=”” height=”” autoplay=”false” api_params=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” /][fusion_soundcloud url=”https://soundcloud.com/p-ter-heged-s-164305919/arte-maren-interju-a-cegvezetes-termeszeti-torvenyei-konyvrol” layout=”classic” comments=”yes” show_related=”no” show_user=”yes” auto_play=”no” color=”#ff7700″ width=”” height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /][fusion_widget_area name=”avada-blog-sidebar” title_size=”” title_color=”” background_color=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /][fusion_code]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[/fusion_code][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][fusion_builder_row][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás